Medical Art

Basur ameliyatından korkanların aslında korkularının çok yersiz olduğunu ortaya koymak için medical art hemoroid tedavi merkezi olarak hazırladığımız basur ameliyatı videosunu aşağıdan izleyerek emin olun korkularınız kalmayacaktır.

Hemoroid memesini büyüten atar damarı bağlama şeklinde yapılan ağrısız, kanamasız basur ameliyatı yara bakımı ve pansuman olmayan, istirahat gerektirmeyen en etkili ameliyattır.Hemoroid memelerini besleyen atar damarın kökünden bağlanması ameliyatıdır (aslında ameliyat denmeyecek kadar basit bir işlemdir).Literatürde THD yada diğer adıyla HAL olarak geçmektedir.

THD yada HAL ameliyatı denilen basura giden atar damarın bağlanması ameliyatı kısaca şu şekilde tarif edebiliriz;
Bölgesel uyuşturma ile yapılabilir,anüsten sokulan küçük boru benzeri bir alet ve atar damarın yerini tespit etmeye yarayan aletle damar bulunur ve emilebilir iplerle bağlanır.Atar damarın tıkanmasıyla memelere gelen kan miktarı azalır ve meme kendiliğinden büzüşerek kaybolur.

Ameliyat sonrası kısa süreli dinlenen hasta yürüyerek evine gidebilmektedir.Genel olarak çok gerekli olmasa da 2-3 gün istirahat önerilir,kabızlığın engellenmesi dışında ciddi diyet kısıtlaması yapılmaz.
Klasik ameliyatlarda 2-3 hafta istirahat ve 2-4 ay yara bakımı gerekirken THD ameliyatı sonrası iş gücü kaybının olmaması önemli bir avantajdır.

   Paylaş

Yorum yapılmamış

       

BasurVideoAmeliyatsız TedaviTedavi ÇeşitleriDereceleriBenzer HastalıklarBilgiMakat Hastalıkları