Bitkisel tedavi yöntemleri en çok basur hemoroid gibi hastalıklarda utangaçlıktan dolayı başvurulmaktadır. Basur hastalığındada bitkilerden faydalanılarak tedavi ve çözüm yolları olarak bazı bitkiler kullanılmaktadır.

Bitkisel Basur kapsülleri

Bitkiselilaçlar arasında en fazla çeşidi bulunan gurup sanırım basur ilaçlarıdır.Öyleki yüzlerce çeşidini bulmak mümkündür,bazıları ateş pahası bazıları onda bir fiyata satılıyor ve akla hayale sığmaz vaadlerde yazılıyor.En akıllıca yaklaşım abartılı vaadde bulunmayan ,bilimsel yaklaşan ve makul fiyata satılan bitkisel kapsüllerin tercih edilmesidir.Bu değerlendirmeler ışığında ceravita kapsül farklı görünüyor.ceravitayı araştırmadan karar vermemeniz önerilir.

Bitkilerle Basur Tedavi

Bitkisel tedavilerle tedavi edilmeye çalışılan en sık hastalık basurdur.Basur muayene olmaya utanıldığı için bitkiler ve doğal yöntemlerle tedavi edilmeye çalışılan hastalıkların başında gelir tabi buna bağlı olarakta yüzlerce bitkisel hemoroit tedavi tarifleri vardır.Hemoroit tedavisine başlamadan önce mutlaka teşhisi bir uzmana doğrulatmak gerekir çünkü hemoroid tedavisi yapıyorum derken erken teşhisin hayati önem arzettiği kötü huylu bir hastalığın tedavisinin gecikmesine sebep olunabilir.Yine bunun gibi basura benzeyen ama tedavisinin daha farklı olduğu apse,makat çatlağı,kondilom gibi hastalıkların iyileşmesini sağlayamaz.Burada yazılan tedavilerin bilimsel desteği ve güvenilirlik testleri  olmayıp daha çok rahatlamak amacıyladır.

   Basur Hastalığında Kullanılan Bitkiler

Patlıcan sapı;Basur patlıcan sapı ile tedavi edilebilir bilgisi yenilerde popülrize olmuş bir tedavi şeklidir.Kemer patlıcanın yeşil sap kısmını  1 bardak suya bir patlıcan sapı hesabıyla kaynatıp bu sudan sabah akşam bir bardak içilir.

Acı badem ezmesi;Havanda ezilen acı badem sirke ile karıştırılır krem haline getirilip basura sürülürse basura faydalıdır

At kestanesi;Kestaneler ezilerek un haline getirilir yemeklerden  önce bir çay kaşığı yutulur.Kanayan basurda kanamayı azaltır.

Çemen yağı;25 gr. çemen unu, 75 gr. zeytinyağı, 25 gr. çörek otu yağı, 300 gr. su karıştırılıp kaynatılır.Suyun tamamı buharlaştığında kalan yağ süzülür.Bu yağ basura sürülür basurdan kaynaklanan şikayetler azalır.

Ayva çekirdeği:Birkaç ayvanın çekirdekleri bir subardağı suda bekletilip süzülür balla karıştırılır basura sürülürse şikayetlere azalmasını sağlar.

Civan perçemi  pelin otu ile beraber kaynatılıp çayı hazırlanır. Bu çaydan günde bir bardak içmek ve hemoroite sürmek rahatlatıcı etki yapar.

Böğürtlen yaprakları kaynatılıp balla tatlandırılarak yemeklerden önce içilirse basur memelerinde küçülme yapabilir. Op.Dr.Atilla KAYA

delicious Basur Bitkisel Tedaviblogger Basur Bitkisel Tedavifriendfeed Basur Bitkisel Tedavilinkedin Basur Bitkisel Tedavireddit Basur Bitkisel Tedavitumblr Basur Bitkisel Tedavidiigo Basur Bitkisel Tedavistumbleupon Basur Bitkisel Tedavilivejournal Basur Bitkisel Tedavishare 16 16 Basur Bitkisel Tedavi

Basur Bitkisel Tedavi için 6 yorum yapılmış


mahmut yavuz yaşar

mahat bölgesinde kasınma ve meme olusumu var ne yapmam gerekir
Op.Dr.Atilla KAYA
yeni oluştuysa bekleyebilirsiniz eski ise aldırmalısınız

Burak

Sayın Hocam, bir hafta önce makat bölgemde hafif bir ağrığla birlikte iki adet meme oluştuğunu farkettim, 3 gün önce tuvaletimi yaparken makat bölgesinden kan geldiğini gördüm, gün içerisinde hafif ağrılarımda olmakta, sizce benim sorunum ne olabilir ve bu sorunu gidermek için neler yapabilirim?Saygılarımla
Op.Dr.Atilla KAYA
anal hematom olup patlamış gibi görünüyor

hamit

sayın hocam yaklaşık 3 aydır makatımda şişme var büyük tuvaletimden sonra ağrı yapıyor sonra o ağrı 4-5 saat sonra geiyor napmam gerekir nolur bana yardımcı olun sosyal hayatım tehlikede.
Op.Dr.Atilla KAYA
makat çatlağına benziyor

MASAL

ben 2 yıldır hemoroid rahatsızlığı çekiyorum daha önce doktorum tromboze hemoroid olduğu için 2 kez kesti pıhtıları temizledi ve o parçalar dışarıda kaldı . şimdi tekrar başka bir meme belirdi ilaçlarımı kullandım( progtolog ve çok ağrı olursa anestol) bugün meme kendiliğinden patladı ve çok kanadı bende elimle sıkarak pıhtıları çıkartmaya çalıştım … şimdi ağrım az doktora gitmem gerekirmi 3.derecede hemoroidim malesef.teşekkürler.
Op.Dr.Atilla KAYA
bu dönemde gerekmez ama bir ara asıl tedavinizi olmak için gidin

ozkan

sayın hocam 2.3.gundur makat bolgemde hafıf agrım var 2 adet meme oluşdugunu farketdım sebebi nedır ve ne yapmalıyım tedavi icin bitkilerden faydalana bilirmiyim
. saygılarımla
Op.Dr.Atilla KAYA
anal hematomdur bitkilerin yada ilaçların yararı olmaz,sıcak su oturma banyosu rahatlatır kendiliğinden düzelir

Bilgin

Hocam ben bir ot içtim bir hafta boyunca aç karnına bi arkadaşım tavsiye etmişti hemoroidim çok azmıştı bir haftada hiç bir şey kalmadı şükür. Böyle bir şey mümkünmü ve tekrar çıkarmı şu anda her şeyi rahat rahat yiyebiliyorum acı biber dahil hocam.
Şimdiden teşekkürler hocam.
Op.Dr. Atilla KAYA
bitkisel ilaç satanların ve bitkisel çaylar içenlerin en büyük yanılgısı bu işte,hemoroid yıllar içinde gelişen ve diş çürüğü gibi müdahale edilmeden iyileşmeyen bir hastalıktır ama o bölgedeki her şişlik hemoroid değildir.
Bana hemoroid şüphesiyle muayene gelen hastaların sadece % 20 sinde hemoroid teşhisi koyuyorum % 80 i hemoroid olduğuna karar vermiş olsa da hemoroid dışı hastalıklar oluyor
sizinki de anal hematom olaiblir.

babi