En İyi Basur Ameliyatı Hangisi?

Merhaba değerli arkadaşlar ben Op. Dr. Atilla KAYA genel cerrahi uzmanıyım. Bu konuda bilgilendirme görevi bana verilmiş olup, sizlere Türkiye’de uygulanan basur ameliyatları hakkında bilgi vermek istiyorum. En ciddi anüs hastalıkları arasında yer alan Hemoroid iki grup ve 4 dereceden oluşmaktadır. Bu nedenle çok çeşitli tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Tek çözüm yolu cerrahi müdahale olup, ilaç, krem ve bitkisel karışımlarla tedavisi neredeyse imkansızdır. O nedenle Televizyon ve İnternet sitelerinde yalan beyanlarla satılan ürünlere itibar etmeyiniz.

Hemoroid Ameliyatı

Ameliyatsız Tedavisi Mümkün Değil mi?
Elbette mümkün arkadaşlar hatta bu konuda gerekli bilgilendirmeleri hekim arkadaşlarımız Op. Dr. Seher Şirin ve Op. Dr. Nizam Kurtdere sitemizde yapmış bulunuyor. 1. ve 2. İç hemoroid hastalarında uygulanabilen lazer yöntemini incelemek için yandaki bağlantıya tıklayınız. https://www.basur-tedavisi.com/lazerle-basur-tedavisi-nasil-yapilir Bir diğer yöntem ise 1. 2. ve 3. derece iç basur hastalarında uygulanan RBL (Rubber Band Ligation) yada halk arasındaki tabiri ile lastikle boğma yöntemi yine ameliyatsız yöntemlerden biridir. Bu konuda bilmeniz gereken detayları yine aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak görebilirsiniz. https://www.basur-tedavisi.com/lastikle-bogma-tedavisi Fakat hemoroid hastalığı 4 dereceden oluşmakta olup, en ileri evresi 4. derecedir. Bu noktaya gelen hastalarda maalesef ameliyatsız yöntemler çözüm olmamaktadır. Ameliyat deyince korkmayın gelişen teknoloji ile birlikte klasik yöntemler bir bir uygulanışı son bulmakta THD gibi gelişmiş yöntemle öne çıkmaktadır.

Hemoroid Ameliyatı Nasıl Yapılır?
Uydudan yayın yapan TV kanalları reklam bulamadığı için reklamlarında bir işe yaramadığını kendilerininde bildiği hemoroid ilaçları satmaktadır. Bir noktadan sonra ameliyatsız cerrahi yöntemlerin bile yeterli olmadığı basur tedavisi onların ilaçları sizce tedavi edebilir mi? sakın arkadaşlar böylesi para göz dolandırıcılara para kaptırmayın.

Basurun Derecesi Tespit Edilir?
Muayene için gideceğiniz doktor mümkün mertebe genel cerrahi uzmanı olmakla birlikte Proctoloji (makat hastalıkları) uzmanı olmasına önem vermelisiniz. IDEA Hemoroid Tedavi Merkezine geldiğinizde sizi alanında tecrübi proktoloji uzmanları karşılamaktadır. Muayene esnasında hastalığınız iç yada dış hemoroid olduğu tespit edilerek makat iç kısmında olması halinde derecesini tespit etmek gerekir. Çünkü 1. 2. ve 3. derece olması halinde ameliyata gerek kalmadan lazer yada lastikle boğma RBL uygulanır.

THD Yöntemi Uyguluyor ve Öneriyoruz
Basur ameliyatı 2 gruba ayrılmaktadır. En gelişmişi THD yöntemi olup, aynı şekilde Longo, Pilazma Kinetik, Reclus, Milligan Morgan, Ligasure ve gibi klasik yöntemler uygulanmaktadır.

THD Ameliyatı Nasıl Yapılır?
Aslında THD (Trans Hemoroidal desarterizasyon) için ameliyatsız tedavi yöntemlerinden biri sayılabilir, öylesine başarılı olup, klasik ameliyatlardan hemen ayrılmaktadır. Görüntüleme özelliği olan oldukça pahalı bir cihaz ile yapılmakta olduğu için bu yöntemi kamu hastanelerine bulma imkanınız muhtemelen yoktur. Tedavi işlemi en fazla 10 dakika sürmekte olup, hemoroid memesine kan getiren atardamar tespit edilip, 5-6 cm yukarıdan bağlanmaktadır. Bu şekilde basur memesine kan gelmediği için kendi kendine kaybolmaktadır. Dokuda kesme işlemi olmadığı için ağrı yok denecek kadar minimaldir. Hasta genelde aynı gün taburcu olur, iş gücü kaybı yaşamadan bir gün sonra işine dönebilir.

Basur Ameliyatı İzle
Yukarıda bahsi geçen yöntemi eminim merak ediyorsunuzdur. Hazırladığımız canlı tedavi görüntüleri aşağıda yer alan video’da görülmektedir. Video şiddet içerici bir yönü yoktur.

Klasik Ameliyatlar Can Sıkıcı Olabilir
Özellikle kamu hastanelerinde sık uygulanan klasik hemoroid ameliyatları ise hepsi aynı yönteme hizmet etmektedir. 1. Derece ile birlikte makat iç kısmında ortaya çıkan hemoroid memesi sürekli büyümektedir. Klasik yöntemlerde amaç basur memesini cilt yüzeyinden kesmekle yapılır. Longa, Ligasure, Reclus gibi farklı uygulamaları olsa da hepsinin amacı basur memesini kesmektir. Değişen yönleri sadece kesme işlemini kimisi neşter ile yaparken kimisi Lazer, Radyo Frekans ve Elektrokoter cihazları ile yapılmasıdır. Yine küçük farklarından biride kesi sonucu açık olan alana dikiş atmaları yada açık bırakmalarıdır.

Ağrı ve İş Gücü Kaybı Yaşanır
THD dışındaki tüm hemoroid ameliyatları makat iç kısmında yer alan memeyi kesmek için narkoz kullanır, bu işlem genelde bir kaç gün hastanede yatmayı gerektirir. Taburcu olduktan sonra ciddi ağrılar yaşanır ve en az 20 gün iş gücü kaybı yaşanır. Doku kesilmesi şeklinde yapıldığı için kanamalar meydana gelebilmektedir.

Gaz ve Dışkı Kaçırmaya Neden Olabilir
Klasik yöntemlerle yapılan ameliyatlar hekim tecrübesine göre riski daha fazla olabilir. Onlardan biri hayal etmesi bile kötü olan ameliyat sonrası gaz ve dışkı kaçırma problemidir. Çünkü hemoroid memesi kesimi anında bazen yanlışlıkla makat kasları kesilebilir, bu durum kişinin gaz ve dışkı kaçırmasına neden olmaktadır. O nedenle tedavi olmadan önce mutlaka doktorunuza uygulayacağı yöntemin ne olduğunu sormalısınız.

Basur Ameliyatı Fiyatları Ne Kadar?
Mümkün olanlara ameliyatsız tedaviler Lazer ve RBL uyguluyoruz. 4. Derece hemoroid hastalarında ise ağrısız ameliyat yöntemi olan THD uyguluyoruz. Bu yöntemlerin ücretleri farklı olup aşağıda yer alan bağlantıdan görebilirsiniz. https://www.basur-tedavisi.com/tedavi-ucretleri

  Op. Dr. Atilla Kaya

İstanbul'da genel cerrahi uzmanı olan, Op. Dr. Atilla KAYA, hemoroid hastalığı teşhis ve tedavisinde uzman isimlerden biridir.

14 Yorum

 1. hocam bu ameliyat narkozlamı yapılır ben narkozdan korkuyorum da acaba narkos yapmadan olurmu
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Sadece makat bölgesi uyuşturularak ta yapılabilir,bu durumda ameliyat sonrası yatmanız gerekmez 10 dakika istirahat edip evinize dönebilirsiniz.

 2. Rüya Çakırlar Yeniaydın

  Mrb .. Benım basur memesi rahatszlğım var ve içe doğru çatlaklarım var.. Doktorum acil ameliyat dedi… Ameliyat sonrası ağrı ve acıdan korkuyorum .. Birde tampon takılmasından korkuyorum… Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var.. Şimdideen teşekkürler..
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ağrı şuankinden fazla olmaz
  ben tampon koymuyorum

 3. mrb. hocam bende de basur var. 10 yıla yakındır kanama, ve dışa dogru cıkma var. birdefa doktora gittim. krem hap kullandım geçmedi. daha gitmedim. hala kanama ve dısa çıkma var. elimle itiyorum iceri. resimlerden gordugum kadariyla 3.derece. tedavi olmasam, ameliyet falan olmasam sonuc ne olur. bu hastalıgin sonu nedir?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  4.derece hemoroide dönüşür artık içeri de sokamazsınız

 4. Hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

 5. 1.derece dışta

  The yöntemi ağrısız hızlı olması iyi.
  1.derece basri sorunum var yeni başladı baharat yiyince kanama birkaç gün ağrı bir hafta sürüyor sonra hayat normal ve meme kayboluyor görünmüyor. Tedavi öneriniz nedir şu aşamada benim için. Thd 4. Derece için mi sadece.
  Op Dr Seher Şirin
  THD her dereceye kullanılır ama 1.derecede genellikle ilaç öneririz

 6. hocam 4 derece basur kesinlikle ameliyat deniyor sizce longomu lasure mi.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Biz longo yu çok tercih etmiyoruz,THD uygulaması olabilir veya ligaşür ile klasik ameliyet.

 7. hocam yaklasik 15 yildir ic dis 3. derece hemoroidim var artik ic dis 4. dereceye ilerledi gecen hafta kolonoskopi oldum dr 4 derece olmus dedi artik kanamalari durduramiyorum.her diskilamada kan varilk gun normal kanama ikinci defasi tromboze seklinde kanamalar artik tuvalet bile kabusum oldu . simdiye kadar ameliyat olmamamin sebebi korku yine aci ve kanama olursa diye kronik kabizligimda var gunluk 4 ltye yakin sy icmeme ragmen bu haldeyim. thd yonteminde longoya gore daha iyi bir yontemmi
  Op. Dr. Atilla Kaya
  longo sarkma hemoroide eşlik ediyorsa kullanılması daha uygun olur.ama sadece hemoroid ise THD ile yapılmalıdır.sadece su içmek değil bol posalı bir diyetle beslenmek ,beslenme ve tuvalet alışkanlıklarını düzenlemek gerekir

 8. Hocam ben 2 yil once hem ic hem dis bagsurdan ameliyat oldum bugun doktora gittim ic bagsur baslangici varmis bu asamasa denizlide okuyorum ben izmire sizin yaniniza gelsem orada operasyon gerekli olurmu acaba

 9. Hocam ben daha önce hem iç hem dış bağsur ameliyatı birlikte oldum 3 yıl once şimdi iç bağsur başlangıç varmıs.ve baya acı çekmiştim ameliyattan sonra ilk bir ay lazer tedavisinden sonra ağrı durumu nasıl oluyor.ben denizlide yaşıyorum günübirlik gelinip gidilebilirmi

 10. slm hocam ben bundan 10 yıl önce ameliyat olmuştum bir hafta oluyor yine basurųm yine çıkmış çok ağrıyor ne yapmam gerekiyor yine ameliyat mi olmam lazim çok korkuyom genelikle basur çıkarım amaliyat olan hastalarda

 11. Merhaba hocam. Benim nişanlım 4. evre hemoroid rahatsızlığı yaşıyor. Yaklaşık 10 sene önce ameliyat olmuştu ancak bir iki sene sonra yine aynı şekilde Ağrılar sancılar yaşamaya başladı. Yediklerine dikkat etmesine, lavobaya çıkarken zorluk yaşamamasına rağmen sancılarla karşılaşıyor.. Ve ameliyatın yine çözüm olmayacağını düşünüyor.. Kesin kurtulacağımız bir çözüm var mı öğrenmek istiyorum.. İyi çalışmalar..

  • makat hastalıklarından korunmanın yolu beslenme ve tuvalet alışkanlıklarını düzenlemekten geçer,kabızlık,tuvalette uzun kalıp ıkınmak bu hastalıkları tetikleyen faktörlerdir.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz
   Op.Dr.Ergun Aygören

 12. Merhaba hocam eşim 10 yıldır basur hastalığından dolayı sıkıntılar çekiyor 5 yıl önce devlet hastanesinde ameliyat oldu fakat hiç bir düzelme olmadı şu an çok ağrılı ve sancılı tuvalet ihtiyacını görüyor tuvalete çıktıktan sonra nerdeyse 12 saat sancı çekiyor artık hayatımızın her evresine etki ediyor bu hastalıktan kurtulmak için ne yapmalıyız lütfen yardım edin şimdiden teşekkürler

  • eşinizin şikayeti basurdan çok anal fissür düşündürüyor.basurda bu kadar uzun süren şiddetli ağrı olmaz.kliniğimiz makat hastalıklarına spesifik çalışıyor.gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz.
   Op.Atilla Kaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Canlı Destek
İletişim Bilgileri