Ben Aldırma Ücretlerini Gör Basur Tedavi Ücretleri

Tedavide Kullanılan (İlaç, Krem, Fitil) Çeşitleri

Basur İlaç ve Kremleri

Gönül ister ki tüm sağlık sorunları ilaç, krem, fitil vs ile çözülsün. Hem mümkün hemde kesinlikle mümkün olmayan bir durumlar karşılaşırsınız. O nedenle bu sayfada basur için geliştirilmiş (sadece bilimsel) olanların ne işe yaradığı, nasıl etki ettiği ve nasıl kullanılması gerektiğine değinmek istiyorum.

Hemoroid Kremi

İlaçla Basur Tedavi Edilir mi?
Markaları tanımaya geçmeden önce önemli bir hususu yanıtlamak istiyorum. İlaçla hemoroid tedavi edilir mi, yani ilaç, krem vs kullanmalı mıyım? burada dikkat etmeniz gereken hastalığın yeni yada kronik olmasına bağlıdır. Yeni ortaya çıkmış basur hastalarında ki genelde 1. derece olanlarda biz IDEA Kllinik doktorları olarak ilaçla tedavi deneriz. Başarı oranı %50 olup, kullanılan ilaç yada krem her neyse etki etmemesi halinde yada kanamalı olması durumunda tek seçenek cerrahi müdahale olmaktadır. Lazer ve RBL gibi 5 dakika için yapılan ameliyatsız basur tedavilerinde %100 başarı sağlanır. Peki daha yeni ortaya çıkan hemoroid için hangi ilaç ve kremleri nasıl kullanmalıyız? hemen bu detaylara bakalım.

Basur İlacı (Tablet Formunda Olanlar)

Daflon; En çok reçete edilen markalardan biri Daflon olup, anüs bölgesinde yer alan toplardamarları kısmen daraltarak başta kanama olmak üzere şişlik ve ağrının azalmasına yardımcı olur. DAFLON 500 olarak satılan ürün içerisinde 60 tablet bulunmaktadır. Etkisi için sadece 15 gün kullanmalı ve çözüm olmaması halinde bırakmalısınız. LES LABORATOIRES SERVIER – FRANSA lisansı ile ülkemizden Servier İlaç ve Araştırma A.Ş tarafından üretilmektedir.

Doxium:Tablet formunda kullanabileceğiniz ürünlerden biride Doxium olup, daha çok mikrodolaşımı düzenleyici etkisi bulunmaktadır. Bu şekilde kişide rahatlatıcı etkisi görülmektedir Hamile kadınlarda yeterli araştırma yapılmasığı için mutlaka doktor kontrolünde kullanılması gerekmektedir.

Venoruton Forte Tabletler için önerebileceğimiz son ürün VENORUTON FORTE olup, hemoroid hastalarında görülen kanama, ağrı ve kaşıntı probleminde yine deneyebileceğiniz ilaçlar arasında yer almaktadır. Ciddi bir yan etkisi olmayıp, hamile basur hastaları mutlaka doktor önerisi ve kontrolünde kullanmaları gerekir.

Basur Kremi (Ağrı Kesici Etkilidir)

Evet arkadaşlar yukarıda 1. derece iç hemoroid tedavisine yönelik geliştirilen tabletleri tanıma fırsatı bulduk, şimdi ise daha çok hastalığın ortaya koyduğu şikayetleri azaltmaya yönelik kremleri tanıyacağız. Özellikle ileri derece basur hastalarında tromboze (boğalmaya) bağlı 1-3 hafta sürecek ağrı problemi görülmektedir. Bu tür şikayetlerin hafifletilmesi için özellikle basur kremleri (bilimsel olanlar) işinize yaramaktadır. Hastalığı iyileştirme özelliği olmayıp, sadece basur boğulması ile ortaya çıkan çok şiddetli ağrıyı hafifletmek içindir.

Anestol; Basur hastaları yanı sıra yine çok ciddi ağrı problemi ile karşı karşıya kalan Anal Fissür (Makat Çatlağı) problemi olan hastalarında güvenle kullanabileceği Anestol kullanıldığı bölgede uyuşukluk yaparak etki etmektedir. Makat hastalıkları dışında yanık problemlerinde de Anestol Krem kullanılabilir.

Hedensa Pomat Yine aynı şekilde Anestol gibi ağrı ve şişliğin azaltılmasına yönelik geliştirilmiş kremlerden biri Hadensa olup, içeriğinde bölgesel uyuşturucu madde yer almaktadır. Makat dış kısmı yanı sıra paket içerisinde bulunan kanül yardımı ile ayrıca anüs iç kısmına kolayca uygulayabilirsiniz. Mentol içeriği ile aynı zamanda ağrıyı keser ve o bölgede ferahlık hissi vermektedir.

Hemoralgine Pomat; Tüm kremlerde olduğu gibi uyuşturucu etkisi bulunan bir ilaç Hemoralgine bu sefer sadece ağrı kesici özelliği ile sınırlı kalınmayıp, aynı zamanda tabletlerde görmeye alışkın olduğumuz kanamayı önleyici aktifler bulunmaktadır. Toplardamarları daraltarak hemoroid kanamasını önlemeye yardımcı olur.

Kortos krem; Hastalık ilerledikçe şikayetlere sürekli yenileri eklenmektedir. Özellikle kaşıntı insanı canından bezdirebilir. Bunun için kullanabileceğiniz ürünlerden biri Kortos Krem olup, maalesef içerisinde kortizon bulunmaktadır. İçerdiği yan etkiler ile çok sık kullanmamak gerekir. Kaşıntı ve şişlik problemini azaltma konusunda önerilir.

Pruzon Krem: Makat kaşıntısı dahil tüm kaşıntılı olgularda tüm ailenizin güvenle kullanabileceği Pruzon Pomat uygulandığı ilk anda kişiyi rahatlatmaktadır. Kortos gibi kortizon içermediği için herhangi bir yan etkisi yoktur. TTO Çay Ağacı ve Kalamin gibi bitkisel bileşenlerden oluşmaktadır.

Procto-Glivenol krem;İçerdiği bölgesel uyuşturucuyla ağrıyı azaltır,şişlik ve kaşıntıyı azaltan maddeler şikayetlere iyi gelir,belirgin yan etkisi yoktur. Günde iki defa uygulanabilir.

Proctolog krem;kaşıntı ve şişilk hissini azaltabilir kortizon içermediğinden belirgin yan etki oluşturmadan uzun süre kullanılabilir. Günde iki defa uygulanabilir.

Basur Fitili

Özellikle bebeği olan insanlar çocuklarında görülen ateşlenme probleminde daha etkili olan fitil kullanmaktadır. Aynı şekilde bu tür ilaçlar hemoroid hastaları içinde kullanılmaktadır. Etkisi yine ağrı, şişlik ve kaşıntı probleminin azaltılmasına yönelik olup, tedavi edici ciddi bir yönü yoktur. O nedenle fitil kullanarak hastalıktan kurtulmayı beklemeyin.

Kortos fitiliçerdiği kortizon sayesinde şişlik ve kaşıntıyı azaltır. Kortizonun ciltte yapabileceği başka sorunlar sebebiyle uzun süre kullanılmamalıdır. Günde iki defa uygulanabilir.

Procto-Glivenolİçerdiği bölgesel uyuşturucuyla ağrıyı azaltır. şişlik ve kaşıntıyı azaltan maddeler şikayetlere iyi gelir,belirgin yan etkisi yoktur.Günde iki defa uygulanabilir.

Proctolog kaşıntı ve şişlik hissini azaltabilir kortizon içermediğinden belirgin yan etki oluşturmadan uzun süre kullanılabilir.Günde iki defa uygulanabilir.

Doktor Önerisi İle Kullanın
Yukarıda verdiğimiz ilaç ve krem isimlerini sakın eczaneye gidin alın diye vermedim, lütfen değerli arkadaşlar öncelikle bu ürünleri size doktor önermeli yada kullanımınıza müsade etmelidir.

Öncelikle Teşhis Konmalıdır
Bilimsel anlamda sağlığınıza kavuşmak için öncelikle teşhis konmalıdır. Makat bölgesinde görülen ağrı, kanama ve kaşıntı sadece hemoroid ile alakalı olmayıp, o nedenle mutlaka alanında tecrübeli bir doktor tarafından sorunun basur olduğuna dair teşhis konmalı ve hangi evrede olduğu tespit edilmelidir. 1. Derece yani yeni bir hastalık olması halinde doktorunuz mutlaka yukarıda yer alan ilaç yada kremlerden birini yazacaktır.

Muayene İçin Hangi Bölüme Gitmeliyim?
Makat kanaması, ağrı, kaşıntı gibi sıkıntılar yaşıyorsanız mutlaka bir Proktoloji uzmanına gitmeniz gerekir. Aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak ücretsiz muayene imkanı sağlayan kurumları görebilirsiniz. https://www.basur-tedavisi.com/basur-muayenesi-nasil-yapilir

Sorularınız varsa doktorlarımız bu sayfada sizlere yanıt vermektedir.

30 Comments

Add a Comment
 1. Merhabalar ben normal doğum yaptığım dan beri basur çatlak şikayeti devam ediyor 5 ay geçti hala büyük tuvalete çıktığım zaman çok ağrım kAnama ve şişlikler oluşuyor kabız olduğum zaman bu sikayetler kat kat artıyor dayanamayacak hal alıyor. Doktora gittim krem ve fitil kullandım ama yine ağrı çekiyorum bana onerebileceginiz bişey var mı .tesekkurler
  Op Dr Demet Ağras
  botoxla tedavi olmanızı öneririm.boşuna ilaçlarla oyalanmayın

 2. merhabalar 2 gundur makat bir bölumu dışarı çıkmış şişkinliği ağrım oluyo nasıl tedavi ede bilirim
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Muayene edip kesin tanı ve ona göre tedavi uygulanabilir.

 3. Mrb hocam 15 gün önce igne ile kurutma yontemiyle ameliyat oldum hic bi ilerleme yok eski halim bundan kat kat daha iyiydi.lazerle ameliyat olabilirmiyim?
  Bisey danisalim dedik resmen dalga gecer gibi tekrar ayni yorumu yapmissiniz deniyor

  1. muayene ile değerlendirmeden hangi yöntemle tedavi edebileceğimize karar veremeyiz.her yöntem her derecede uygulanmaz.farklı dereceler de hemoroidiniz olabilir.hepsine farklı teknikler kullanılır.bu nedenle önce muayene ile değerlendirip ona göre tedavi planlamak gerekir
   Op.Dr.Atilla Kaya

 4. Benşm makatta kaşıntı makat bölgesinde ıslaklık ve koku var ne yapmam lazım

  1. ıslaklığın nedenini tespit etmek gerekir.ıslaklık kaşıntıya neden olabilir.gelirseniz muayene ile durumunuzu değerlendiebiliriz
   Op.Dr.Ergun Aygören

 5. Merhaba hocam doğumdan sonra hemeroid ve anal fissur şikayetim var doktor 2 krem ve bide fitil verdi kullandım ama iyileşme söz konusu bile değil kabız olmamasından sonra ağrım sızım yok fakat makat bölgemde oldukça şişlik var ve ameliyat olmaktan korkuyorum çünkü bebeğim var daha 2 aylık ağrım olursa bebegimle ilgilenmek daha çok zorlaşacak neyapmaliyim? Lütfen yardımcı olur musunuz

  1. gelirseniz muayene ile değerlendirip ameliyatsız yöntemlerle tedavinizi yapabiliriz
   Op.Dr.Demet Ağras

 6. hocam ben lazerle ameliyat olmama rahmen basurum geçmiyor neden

  1. beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemediyseniz sorun devam edecektir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Aramamızı İster misiniz?