Ben Aldırma Ücretlerini Gör Basur Tedavi Ücretleri

Basur kaşıntısı nasıl geçer?

Diğer adıyla hemoroid olarak bilinen hastalık makat bölgesi kaşıntıları arasında en önemli sebeplerindendir. Ancak görülen tüm makat kaşıntıları sadece basur’a bağlı olmayıp, hemoroid sadece küçük bir kısmını oluşturmaktadır.  İç basur kaşıntı sebebi olamazken, daha çok kanama sorunu görülür. Basur memesinin çıkıp girmesi şikayetleriyle karşımıza çıkar. Dış basur da ise memeler sürekli dışarıda memeler şeklindedir. Bu memeler nohut kadar olabildiği gibi çok büyükte olabilmektedir. Önceleri küçüktür tedavi edilmezse zamanla büyür ve büyüdükçe şikayetler de artar.

Basur Kaşıntısı Neden Olur?

  • Basurlar küçükse pek kaşıntı yapmaz ancak memeler büyükse şu sebeplerle kaşıntı yapar
  • Hemoroid memeleri bölge havalanmasını azaltır ve nemlenmesine sebep olur, oluşan bu ıslaklık cildin yapısını bozar.
  • Memelerin araları temizlenemediği için kalan dışkı cildin yıpratır.
  • Memelerin birbirine sürtünmesi tahriş ederek kaşıntı hissi oluşturabilir
  • Büyük memelerin oturmaya bağlı ezilmeye bağlı olarak kaşıntı ve ağrı olur.
  • Mayasıl varsa var olan basurlar mayasılı azdırır.
  • Basur kaşıntısı nasıl giderilir ?
  • Basur kaşıntı kremi asıl sorunu etkilemediği için çözüm olmaz.

Temel sorunun ortadan kaldırılması en doğru yaklaşım olur yani memelerin alınması gerekir. Dış basurların tek tedavi yöntemi klasik ameliyatla keserek almaktır, iç basurların tedavisi için kullanılan longo, lazer gigi uygulamalar dıştakilerin tedavinde yeterli sonuç vermez. Makat kaşıntı için kullanılan Pruzon merhem basurdan kaynaklanan bu kaşıntıları geçirir. Ancak basur memeleri olduğu gibi kalır. Sebep gerçekten hemoroid ise hastalık bir süre sonra tekrar ortaya çıkabilir. Kuru tutmak, iyi temizlemek, fazla ezmemek tekrar ihtimalini azaltabilir.

Basur kaşıntısına bitkisel çözüm
Piyasada yüzlerce bitkisel ürün bulunmaktadır ama ne yazık ki bunların hiçbiri kaşıntıya etki etmez hatta beşeri ilaçlar da diğer şikayetlerde kısmi rahatlama sağlasa da kaşınma hissini azaltmaz.

Hemoroid kaşıntısı

Şunu unutmayın kaşıntısını geçirdiğiniz basur iyileşmesi anlamına gelmez. Büyüme ve tehlikenin artmasına devam edecektir. O nedenle daha fazla geç kalmadan hemoroid tedavi edilmesi gerekir.

1 Comment

Add a Comment
  1. Slm ben hemoroit tetavi oldum10 gun oldu ve hala agri yasiyorum ve simdide kasinti deli olacam agrisiz sizisiz diuorlardi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Aramamızı İster misiniz?