Ben Aldırma Ücretlerini Gör Basur Tedavi Ücretleri

Kanayan basur

Makattan kanama olduğunda insanların aklına ilk hemoroid gelir ve neredeyse her kanamanın tek kaynağı olarak düşünülür. Gerçekte durum böylemidir ? Tabiî ki değil çünkü makat kanamalarının bir kısmı hemoroid sebebiyle olsa da bir çok sebep sayılabilir.

Makatta kanama yapabilen diğer hastalıklar

  • Anüs ve kalın bağırsak kanserleri;en tehlikeli olan kanama sebebidir ve erken teşhisin çok önemi vardır.
  • Anal fissür;makat çatlağı da denir,en belirgin özelliği şiddetli ağrı olmasıdır.
  • Makatta pıhtı toplanması;ıkınma sonucu ortaya çıkar
  • Ragad;aşırı tahriş halidir
  • Makat siğili (Kondiloma akümünata);bulaşıcı bir hastalıktır en kısa sürede tedavi edilmelidir.

Tüm bu sebepler düşünüldüğünde makat kanamasını basurdandır diye düşünmeyip bu konuda uzman bir cerrahın fikri alınmalı,kanamanın türüne göre anoskop,rektoskop veya kolonoskop yaptırılmalıdır.

Gerçekte kanayan hastalık kanserse “basurum kanıyor” düşüncesiyle konu komşunun önerisiyle bitkisel yada beşeri ilaç almak yada eczacıya danışarak fitil krem alıp kullanmak çok kıymetli zamanın kaybına var olan kanserin ilerlemesine sebep olunur.

Basur Kanaması

Özellikle hasta yoğunluğunun fazla olduğu devlet hastanelerinde hastanın anlattıklarına göre ve muayene etmeden ilaç yazma alışkanlığı çok yaygındır, muayene olduğunuz bu şekilde yaklaştıysa ilaçları alıp kullanmak yerine muayene eden,hazırlık gerektirmeden yapılabilen anoskopla makatın içine bakan bir başka cerrahın fikrini alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Aramamızı İster misiniz?