Ben Aldırma Ücretlerini Gör Basur Tedavi Ücretleri

Lazerle Basur Tedavisi Nasıl Yapılır?

İnsan vücudunda o kadar çok hastalık ve sağlık sorunu var ki listelemeye kalksanız sayfa bir hayli uzun olur. Onlardan biride makat hastalıkları olup, en dikkat çekeni hemoroid yada halk arasındaki ismiyle basur problemidir. Ama gelişen teknoloji ile birlikte hastalıkların tedavisinde bir çok yöntem geliştirilmiştir. Konumuz hemoroid olması nedeniyle bugün lazerle basur tedavisinin nasıl yapıldığı ve sağladığı avantajları göreceğiz.

Ameliyatsız Tedavi Yöntemidir
Türkiye’de basur tedavisinde uygulanan ikisi ameliyatsız olmak üzere 3 tedavi yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan ikisi Lazer ve RBL (Lastikle Boğma) diğeri ise en gelişmiş tedavi yöntemi olan THD uygulamasıdır. Konumuz lazer olması nedeniyle diğer teknikleri farklı bir sayfada inceleme imkanı bulacağız.

Sadece 1. ve 2. Derece İç Basur Tedavilerinde Uygulanır
Daha öncede bahsettiğimiz gibi hemoroid hastalığı iç ve dış olmak üzere 2 tip olup, 4 dereceden oluşmaktadır. İlk ortaya çıkan iç hemoroid 1. derece olarak gruplandırılır. Bu aşamada tek şikayeti dışkılama esnasında kanama olup, önlem alınıp, tedavi olunmadığında ilerlemeye başlar. Hastalık 2. derece olması halinde ise makat iç kısmında meme oluşur. Lazerle hemoroid tedavisi genelde 1. ve 2. derece hemoroid problemlerinde etkili olmaktadır. Bunun dışındaki sorunlarda RBL yada THD uygulanması gerekir.

Dokuda Denatürasyon Yapılır
Genelde insanlar doktora geldiklerinde 2. derece basur teşhis edilir. Bu aşamada ilaç tedavisi çok fazla fayda sağlamaz. Genelde lazerle tedavi önerilmekte yada RBL dediğimiz lastikle boğma yapılır. Lazer ışını 90 dereceye kadar ısı taşıyan bir alet ile yapılmaktadır. Dokuya uygulandığı anda 1 ile 4 mm derinliğinde denatürasyon (yani pişme) meydana gelir. İstenilen düzeye ulaşmak için 6-8 dakika arasında bir uygulama yapılır.

Ağrısızdır
İnsanların tedavilerde en çok merak ettiği husus öncesi yada sonrasında yaşayacakları sorunlardır. Bunların başında ağrı gelmekte olup, bu yöntemde ağrı diğerlerine göre çok daha azdır. Kesi yapılmadığı için dikiş vs oluşmaz. Sadece 10 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanan tedavi sonrası hasta evine, işine okuluna dönebilmektedir. Çok hafif bir ağrı olması halinde ise hasta ağrı kesici alarak bu sıkıntıyı aşabilmektedir.

Ekonomiktir
Tedavide kullanılan cihaz daha ekonomik ve bir çok yerde kolayca bulunabilmesi nedeniyle tedavisi daha ekonomiktir. Tedavi ücretlerinde ise SGK mensubu hastalara %50 indirim yapılmaktadır. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da hizmet veren IDEA Klinik Basur Tedavi Ücretlerini güncel haliyle incelemek için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayınız. https://www.basur-tedavisi.com/tedavi-ucretleri

İş Gücü Kaybı Yaşanmaz
Lazerle basur tedavisi dediğim gibi sadece 10 dakika süren bir işlem olup, tedavi esnasında makatta kanama olması halinde kanamada lazer uygulaması ile son bulmaktadır. Ayaktan yapılan bir uygulama olması nedeniyle narkoz vs gerekmez. Bu nedenle tedavisi yapılan hasta kimseye gerek duymadan ve iş gücü kaybı yaşamadan hayatına devam etmektedir.

Dış Hemoroidlerde Uygulanmaz
Tek olumsuz yönü sadece iç basur problemleri için uygulanıyor olmasıdır. Makat dış kısmında yer alan dış hemoroid tedavisinde ise genelde klasik ameliyatlar ile ortaya çıkan doku kesilmektedir.

Doktorlarımıza Sorun / Öğrenin
Evet değerli arkadaşlar bizim bu konuda aktaracaklarımız bu kadar olup, sizlerin aklına takılan, öğrenmek istediği hususlar varsa aşağıdaki soru ve yorum formunu kullanarak her biri alanında tecrübeli genel cerrahi uzmanlarımıza sorularınızı iletebilirsiniz.

https://www.ideaklinik.com/lazerle-basur-tedavisi.html

15 Comments

Add a Comment
 1. 3derecelik basur resimindeki gibi lazer tedavisi olmak istiyorum sağlık güvencem var bana kaç TL. tedavi olurum
  teşekür ederim hoşcakalın
  Op.Dr.Atilla KAYA
  herşey dahil 390 TL

 2. selam hocam
  4 derece homorid var
  lazerli tedavi olmak istiyorum
  sgk var
  ne kadar fiyatı bilgi verirseniz
  tesekür ederim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  4.derecede lazer tedavisi olmaz
  lazer kadar kolay uygulanan THD yöntemini aratırın, anadolu yakası şubemizde bir görüşün 216 350 85 41

 3. Bir hafta önce doktora gittim ikinci derece hemorıid dediler bana nasıl bir tedavi öneriniz olur ve maliyeti size zahmet hocam
  Op.Dr.Atilla KAYA
  lazer ve lastikle boğma yöntemini birlikte kullanıyoruz
  sgk varsa 840 yoksa 1600 tl

 4. hocam mrb kolay gelsın.benım bı kac gundur makat kısmında şişmeler meydana geldı daha once hıc boyle olmamıstı.ancak yılda bı kac defa makatımdan kan gelıyor bı kac gun sonra kendılıgınden duruyor.basur mu oldum tam emın değilim yatarken ve uzanırken sureklı makatım agrıyor ve uyuyamıyorum.nasıl tedavı olabılırım bana yardımcı olabılır mısınız sımdıden tesekkurler.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  makattan kan gelmesi ciddi olabilir anoskop muayenesi gerekir

 5. Uç yıl önce makat cevremde şişlik oldu, patladı, iltihap akmaya başladı, bir yıl sonra o delik kapandı yeni bir delik acildi,iltihap arada kanama , şimdi de üçüncü delik açıldı, anal fistül, hiç dr gitmedim, lazerle tedavi olmak istiyorum, ücreti ne kadar olur, süt veriyorum bebeğine, ilaç kullanımı, narkoz uygulanacak mi, bilgi verirmisiniz…
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Anal fistul makat kasları ile bağlantısı ve seviyesine göre farklı şekilde ameliyat ediliyor ve tipine göre ameliyatın başarı şansı değişiyor,ücreti de değişiyor.Ameliyat narkoz altında yapılıyor ve birkaç ilaç kullanılacağı için bir süre çocuğunuza süt veremeyebilirsiniz.

 6. Hocam ıyi günler bnde 1.derecede iç basurum var lazer ameliyatımı önerirsiniz yoksa ilaç tedavimi
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Birinci derece hemoroidlere tedavi gerekmez,anoskopla muayene edip seviyesini belirlemek lazım.

 7. Hocam merhaba benimki ic basur ama şişkinlik var amaliyat olmam icin onceden yapmamiz gereken birsey varmi hafta sonlarida ameliyat yapiyormusunuz
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  İç hemoroid tarif ediyorsunuz seviyesine göre rubber bant,infrared fotokoagulasyon gibi girişimsel tedaviler yapıyoruz ameliyatı son çare olarak uyguluyoruz.Cumartesi çalışıyoruz.

 8. Merhaba hocam sanırsam 3. Derece hemorodim var fakat dısarda 2 tane memem var ıcerdede memem var ve ıcerdekıler kanama yapıyo lazerle o dıştaki memeler yakılabılır mı
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Muayene edip hemoroid seviyesine göre tedavi belirlemek daha doğru olur,dış hemoroidler için genellikle cerrahi müdahale gerekir.

 9. Hocam ay da yilda bir diyebileceğimiz kadar az ve ayni oranda da kasinma meydana gelmektedir sizce bunu nasil gecirebilirim.ne yapmaliyim durumum hakkında bir bilgi verebilir misiniz ?hocam üstte bahsettiğim kasinma oraninda kanama gerçekleşmektedir
  Op Dr Seher Şirin
  O kadar seyrek kaşınma daha çok yaramayan bir gıda düşündürür ama kanama varsa mutlaka anoskop muayenesi yapılmalı

 10. Hocam ben İzmirde kursiyerim uzman çvş bende yaklaşık 4 5 yıldır basur var zamanla ilaçla geçiyordu şimdi çok ağrı yapıyor ne yuruyebiliyorum ne oturabiliyorum benikini dışta ben kursda sıkıntı çekmeden için hangisini önerirsiniz ben ne kadar az ağrı çekersem ne kadar çabuk surede iyileşirsem o kadar iyi izin vermiyorlar çarşı iznine bunu gerçekleştirebilirmiyim
  Op. Dr. Demet Ağras
  evet önceden randevu alırsanız çarşı izninde tedavinizi yapabiliriz

 11. hocam merhaba ben 1 yıl önce longo yöntemiyle iç hemoroid ameliyatı oldum 3gün öncesine kadar bişeyım yoktu 3 gündur yanma ağri kaşıntı şişkinlik var arada bir kanama oluyor nasıl bir yöntem veya bitkisel çözüm önerirsiniz dayanamıyorum teşekkürler
  Op.Dr.Adil Altınsoy
  Kanama nedeni araştırılmalıdır.Anaskop ile muayene gereklidir

 12. Hocam Merhaba basurum hafif dışarı çıkmış ama etrafı kaplamis lazer ile tedavi olma imkanı olurmu
  Op Dr Ergun Aygören
  makat hastalıkları karışabilir.muayene ile değerlendirilmesi gerekir

 13. Merhaba
  2 sene önce hemoroid ameleliyatı oldum 2 senedir tuvalet sonrası ağrılarım geçmedi sürekli akıntım oluyor ve 4-5 saati bulan makat ağrılarım oluyor ne kadar kabızlığıma dikkat etsemde sıcak su oturma banyoları yapsamda tuvalet sonrası ağrılarım geçmiyor anal fissür olduğunu biliyorum sizce nasıl bir yol izlemeliyim ameliyatsız çözüm varmıdır? Ağrıların geçme yolu varmıdır?
  Op.Dr.Nizam KURTDEERE
  Hemoroid ameliyatı sonrası bazen komplikasyon gelişebilir veya anal fissür gelişebilir,muayene ile kesin tanı koymak lazım,anal fissür ise botox enjeksyonu ile tedavi uygulanabilir.

 14. Yorumumu neden sildiniz lazerli basur ameliyatı hiç bir işe yaramıyor aksine daha kötü yapıyor sakın lazerli ameliyat olmayın millet ben oldum ve hayatım mahvoldu ameliyatsız halimi özledim çok ufak ve ağrısız olan Basurumu sonradan sorun yaşamayım diye lazerle ameliyat oldum ve 4 aydır hergün kıvranıyorum

  1. hemoroid pek ağrı yapmaz.sizde anal fissür gelişmiş olabilir.deneyimli bir progtologa görünmenizi tavsiye ederim
   Op.Dr.Seher Şirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Aramamızı İster misiniz?