Ben Aldırma Ücretlerini Gör Basur Tedavi Ücretleri

Lastikle Boğma Tedavisi (Rubber Band Ligation)

Makat hastalıkları genelde insanda utanmaya neden olduğu için teşhis ve tedavisi genelde geciktirilmektedir. Örnek vermek gerekirse hemoroid hastalarının %80 gibi önemli bir bölümü ikinci derece olarak gelmektedir. Basur tedavisine yönelik geliştirilen ameliyatsız tedavileri tanımaya devam ediyoruz. Bir önceki konumuzda 1. ve 2. derece iç hemoroid tedavilerinde uygulanan lazer tedavisini ve sağladığı avantajları gördük, henüz inceleme imkanınız olmadıysa aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak sayfaya ulaşabilirsiniz. https://www.basur-tedavisi.com/lazerle-basur-tedavisi-nasil-yapilir Bu sayfada ise biraz daha gelişmiş bir yöntem olan lastikle boğma yöntemini göreceğiz.

Rubber Band Ligation (RBL) Nedir?
Sağlık alanında kullanılan terimlerin bir çoğu İngilizce olup, bunun nedeni tekniklerin genelde yabancı bilim adamları tarafından geliştirilmiş olması ile alakalıdır. Şimdi tanıma imkanı bulacağımız RBL (Rubber Band Ligation) yada bizim Türkçe olarak kullandığımız lastikle hemoroid tedavisi, lastikle boğma yöntemi gibi adlandırdığımız tedavi genelde 3. derece iç hemoroid hastalarında uygulanabilir. son evre olan 4. derece basur hastalarında hiç bir çözüm sağlamaz.

Nasıl Uygulanır?
İlk olarak makatta kanama problemi ile ortaya çıkan hemoroid önlem alınmadığında kısa sürede makat iç kısmında meme oluşur ve artık bu durum 2. derece basur olduğu anlamına gelir. İlerleyen süreçte bu meme dışkılama esnasında makat dışına çıkmakta ve girmektedir. Girmemesi durumunda kişi parmağı ile geri ittirmesi gerekir. Bu durum ise hastalığın 3. derece olduğunu göstermektedir.

Hemoroid Memesine Lastik Halka Takılır
1960 Yılından beri uygulanan bu yöntem oldukça basit olup, özel bir alet yardımı ile hemoroid memesi içine çekilir, sonrasında ise vücuda yakın bir yere lastik halka konmaktadır. Burada amaç basur memesine gelen kanı önlemektir. Bu şekilde taze kan ile beslenemeyen hemoroid memesi 10-15 gün içinde çürüyerek lastik halkanın olduğu yerden kopmaktadır.

Nasıl Yapıldığını Görmek İster misiniz?
Yazıda ne kadar anlatsak bile tam olarak merakınızı gideremez. Bunun için hazırlanmış bir animasyon ve Op. Dr. Atilla KAYA’nın seslendirdiği bir videoyu izlemenizi öneriyoruz. Aşağıdan kısa süreli bu videoyu izledikten sonra konumuza kaldığı yerden devam edelim.

Tedavide Başarı Oranı %90
Sadece 10 dakika gibi kısa bir sürede yapılan bu uygulama ameliyatsız ve ayaktan uygulanan bir yöntemdir. Tedavi sonrası %90 başarı imkanı olup, tekrarlama riski yok denecek kadar azdır.

Hastanede Yatma ve İş Gücü Kaybı Yok
Lokal anestezi ile yapılan bu uygulama ile hasta tedavi sonrası sadece 10 dakika gibi kısa bir dinlenmeden sonra evine, işine dönebilir. Yani hastanede yatma yada iş gücü kaybı gibi sorunlar yaşanmaz.

Ağrı Yok Denecek Kadar Azdır
Herhangi bir kesi, dikiş vs gibi uygulamalar olmadığı için ağrı şikayeti çok minimum düzeyde olmaktadır. Bu durumu ise günlük hayatta sık kullanılan ağrı kesiciler ile geçiştirebilirsiniz.

Tedavi Ücreti Ne Kadar?
IDEA Klinik Basur Tedavi Merkezi Türkiye’nin 3 büyük ili İstanbul, Ankara ve İzmir ve Bursa’da hizmet vermektedir. Fiyatlar SGK mensubu olup, olmadığınıza ve hangi yöntemin uygulanacağına göre değişmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Aramamızı İster misiniz?