Ben Aldırma Ücretlerini Gör Basur Tedavi Ücretleri

Basuru İlaçla Kurutma

Özellikle İç hemoroid tedavisinde kullanılan bir yöntem olan ilaçla tedavi hemoroid memelerinin içine kimyasal olarak yakıcı yapan bir madde verilir. Bu kimyasak madde yanmadan sonra bölge bağ dokusunda fibrozis dediğimiz daha sağlam bir yapı ortaya çıkmaktadır. Fibrozis oluşurken çevre dokulara yapışmayı da sağladığından hemoroid alanında oluşan sarkmada düzelmiş olur.

Kullanımı Az ve Risklidir
Eski bir tedavi şeklidir kolay olmasına karşın kimyasal yanık kontrolsüz bir şekilde genişleyerek çok ciddi enfeksiyonlara ve öldürücü kanamalara sebep olabilir. Özellikle kanama riski sebebiyle kullanımı giderek azalmıştır.

Basuru ilaçla yakmanın üstünlükleri:

 • Uygulaması kolaydır
 • Narkoz gerekmez
 • Kısa sürede uygulanır (3-5 dakika)
 • Hastanede yatmak gerekmez
 • Ofis şartlarında yapılabilir
 • Uygulama ağrısızdır

Basuru ilaçla kurutmanın kötü yönleri

 • Ancak 1.2.dereceye uygulanabilir
 • İlaç miktarının kontrolsüz olarak çok verilmesi ciddi kanamalara sebep olabilir
 • Tedavi sonrası tekrarlama eğilimi fazladır
 • Dış hemoroidde kullanılamaz
 • Oluşan yanık dışkıyla kirlenip ağır iltihaplara neden olabilir
 • Cilde yakın uygulanırsa dayanılmaz ağrı olabilir

Uzman Cerrahların Kullanmadığı Bir Yöntem
Daha çok cerrah olmayanların uygulamaya çalıştığı bir yöntem olup ilaçla basur tedavisi sonrası ortaya çıkabilecek sorunları bilen cerrahlar genellikle bu yöntemden uzaj durmaktadır.

THD HAL Yöntemi Uygular
Gelişmiş cihazlarla gerçekleştirilen Basur TDH HAL yöntemi ile hasta ağrısız ve kansız olarak basur ameliyatı olabilir. Aynı zamanda tüm hemoroid çeşitlerinde geçerlidir.

8 Comments

Add a Comment
 1. ben yaklasık 1.5 ay once anal amelyat oldum amelyatsız bnm için biraz acı bırazda agrılı 20 dk surdu ama aradan tekrar kontrole gitttiğimde sorun cıkmadı ama ardan 1 hfta gectı aynı sorun hep iç hemroid hemde glba ben yanlış blmıoysam dıs makat cevresinde cıkmya basladı glba boğma yontemı varmış bu bnmkı kacıncı evre olbilir kanama kesidı ama kabızlık 2 yada 3 gunde tuvalte cıkyom kacıntı oluyor korkuyorum ben izmirden gelicem bu amaliyat ne kadar mal olbilr bu soruyorum cunku universite oğrenciyim ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  1.5 ay erken sabırlı olun düzelmeler devam eder

 2. yılardır basur kanamam oluyor kan deyerlerim oldukça düşük.
  son bir aydir aşırı kanamam var.
  inşaatta çalişiyorum.ne yapmalıyım?
  yardımcı ulurmusunuz,?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Önce kanamanın basurdan olup olmadığını anlamak için anoskopla muayene ve gerekirse kolonoskopi yapmamız gerekir.

 3. Hocam 4.dereceden hemoroidim var. malum dışta da memeler var. THD yöntemi etkili midir sizce? klasik cerrahiden çok korkuyorum ameliyat sonrası acı yüzünden
  Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS
  belirgin küçülme olur

 4. Hocam dış meme belirgin nitelikte şişti, hafif ağrı var fakat kaşıntı çok fazla tuvalette uzun süre kalmam gerekiyor tavsiyelerinizi bekliyorum saygılar.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Kabız kalmayın,tuvalette çok ıkınmayın ve sıcak su oturma banyosu uygulayın,geçmezse anoskopla muayene edip ona göre tedavi önerebiliriz.

 5. Merhaba hocam bendeki olan belirtiyi geçen sene fark ettim ama 2 gün sürdü geçti ve son üç gündür yine başladı ağrım yok sadece kaşıntım bide kanama yı hıc görmedim.şikayetlerim bu şekilde hocam hemoridim ilerlemişmi? Bide ewde tedavi ile geçer mi?herşey için şimdiden teşekkür ederimm
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Kesin tanı için önce anoskopla muayene olman lazım.

 6. Yaklaşık iki haftadır basur yada hemorid ne olduğunu bilmediğim fakat resimlere baktığımda hemorid olduğunu gördüğüm hastalıkla mücadele ediyorum kortos fitil procto glvenol krem ve Aniston ilaçlarını kullanıyorum geçmiyor tuvalette gitmekten nefret ediyorum çok acı çekiyorum lütfen yardımcı olursanız sevinirim
  Op Dr Ali Rıza Şahap Barlas
  Basurla hemoroid aynı şey ama sizinki daha çok makat çatlağına benziyor

 7. Hocam 5 yıldır iç hemoroitim var doktora gittim ilk olduğu zaman kanama yok dışkı yapmadan zeytinyağı sürüyorum ve sonrası tuvalette de kabız olsam dahi 1dakikada çıkıyorum ağrı çok az bazen oluyo hemoroitim dahada büyür mü
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Büyüme ihtimali yüksek.

 8. Merhaba bende 3 yildir basur var fakat kanamiyor kasinmiyor ve agri yapmiyor sadexe siskinligi beni rahatsiz ediyor nr yapmam lazim yardimci olabilir misiniz ?
  Op Dr Adil Altınsoy
  3 yıldır düzelmediyse ilaçlarla iyileşmez, size yakın şubemize gelirseniz en uygun yöntemle tedavinizi yapabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Aramamızı İster misiniz?