Ben Aldırma Ücretlerini Gör Basur Tedavi Ücretleri

Basur’a Hangi Bölüm / Doktor Bakar?

Bir çok insan gibi sizde dahiliye bölümüne randevu almayı düşünüyorsanız %80 gereksiz zaman kaybı olacaktır. Çünkü sindirim sistemleri teşhis ve tedavisine bakan iç hastalıkları bölümü uzmanları Hemoroid hastalığı konusunda yeterli tecrübeye sahip değildir. Çünkü makat hastalıkları teşhis ve tedavisi için ayrı bir bölüm olup, genel cerrahi uzmanları ilgilenmektedir.

Genel Cerrahi Uzmanı

Genel Cerrahi Bölümüne Gitmek Gerekir?
Hastalığın teşhis ve tedavisinde yetkili bölüm genel cerrahi olup, fakat burada bilinmesi gereken en önemli husus Proktoloji uzmanlarıdır. Genel cerrahlar ameliyat deneyimi olan hekimler olup, bir çok sağlık sorunu ile ilgilenmektedir. Fakat makat hastalıkları alanında uzmanlık yapanlar ise Proctolog yada Proktoloji uzmanı olarak anılmaktadır. Randevu almadan önce doktorunuzun mutlaka makat hastalıkları alanında uzman olup, olmadığına dikkat etmelisiniz.

Ne Zaman Doktora Gitmeliyim?
Evet değerli arkadaşlar hemoroid basur teşhis ve tedavisi için hangi doktora / bölüme gidilmesi gerektiğini gördük, peki şimdide hangi hallerde doktora gidilmesi gerektiğini görelim.

Makatta Kanama
Özellikle iç hemoroid hastalığı ilk ortaya çıkış süreci makat kanaması ile olmaktadır. Dışkılama esnasında ortaya çıkan kanama ağrısızdır. Fakat makat kanaması sadece hemoroid nedeniyle olmayıp, aynı zamanda makat çatlağı dediğimiz anal fissür hastaları ve ters ilişkiye girenlerde geçici olmaktadır. 1-10 Gün içinde geçmeyen sorunlarda mutlaka doktora gidilmelidir.

Makat Kaşıntısı
Bir diğer basur belirtisi ise makatta kaşıntı olup, genelde dış basur hastalarında sık görülür. Fakat daha çok Anal Dermatit, Anal Kondilom ve yine kısmen Anal Fissur hastalarında da görülür. Uzun süreli kaşıntı sorunlarında mutlaka Proktoloji uzmanlarına muayene olmak, sorunun nedenini bulmak gerekir.

Basur Muayenesi Nasıl Yapılır?
Yukarıda belirtilen şikayetlerin bir yada bir kaçını yaşıyorsanız mutlaka doktora gitmelisiniz. Makat muayenesi ilk etapta gözle fiziki olarak yapılır. Çünkü bir çok makat hastalığı cilt üzerinden kolayca fark edilirken bir çoğu ise makat iç kısmında yer alması nedeniyle Anoskop dediğimiz bir parça kullanılması gerekebilir.

Kadın Hemoroid Uzmanı
Özellikle kadınlarda daha sık görülen utanma problemi hastalığın ilerlemesine neden olmaktadır. Bu kapsamda Idea Bakırköy kliniğinde kadın genel cerrahi uzmanı Op. Dr. Seher Şirin ve Op. Dr. Atilla KAYA birlikte görev yapmaktadır. Dileyen hastalarımız kadın doktor tercih edebilir.

Randevu Alın Sıra Beklemeyin
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için randevulu çalışan idea klinikleri işleminizin daha kısa sürede gerçekleşmesi için randevu almanızı önermektedir.

63 Comments

Add a Comment
 1. Öncelikle iyi günler hayırlı işler dilerim makat dışında iki tane şişlik var ve sanırım makatı kapatacak şekilde dışkılama sırasında acı veriyor ağrı yapıyor araştırmalarıma göre makat dışı basur die biliyorum tedavisi nedir nasıl yapmalıyım yeriniz nerede

  1. dış hemoroidler ancak cerrahi olarak tedavi edilebilir.iletişim bilgilerimiz: Zeytinlik Mahallesi Yakut Sokak No:24 Kat:3 (PTT Karşısı) Bakırköy Merkez – İstanbul
   Tel: 0212 542 0 888 – 0212 572 72 65
   GSM & WhatsApp: 0542 621 08 88
   Op.Dr.Atilla Kaya

 2. kabızlık vb bir sorununuz yoksa,tuvalette uzun kalıp ıkınmadıysanız,anal apse olabilir.kabızlık sorununuz varsa anal hematom yada tromboze hemoroid olabilir.anal apse ise erken dönem müdahale edilmesi gerekir,apse oluşabilir
  Op.Dr.Ergun Aygören

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir