Ben Aldırma Ücretlerini Gör Basur Tedavi Ücretleri

THD Ameliyatı (En Gelişmiş Yöntem)

Doktorlardan en çok duyduğunuz kelimelerden biri erken teşhis olmaktadır. Bu durum çoğu zaman hayat kurtarırken, çoğu zamanda tedavi konusunda avantaj sağlamaktadır. Avantajını göreceğiniz hastalıklardan biride basur tedavisi olup, kişi bu hastalığı ilk andan itibaren farkına varmaktadır. Çünkü dışkılama esnasında ortaya çıkan kanama normal bir durum olmayıp, doktora görünülmesi gerekir. Özellikle 1 hafta 10 gün içinde kendiliğinden geçmemesi başta hemoroid olmak üzere Anal Fissur ve Makat Kanseri gibi hastalıkların belirtisi olabilir.

Hemoroid Ameliyatı

Basur Hastalığında Erken Teşhisin Önemi
İç ve dış olmak üzere 2 gruba ayrılan hastalık daha çok iç hemoroid olarak sık karşılaşılan bir durumdur. Tekrar belirtmek gerekirse dışkılama esnasında kanama ile ortaya çıkan bu durum basur hastalığının ilk evresi olan birinci derecedir. Genelde insanlar utanma sorunu ve kendi kendine geçer beklentisi ile 1-2 ay bu şekilde zaman harcamaktadır. Hastalar doktora genelde 2. derece olarak gelirler aslında buda geç kalınmış sayılmaz ve ameliyatsız tedavi yöntemleri ile tedavi edilir. Üçüncü dereceye kadar uygulanan ameliyatsız tedavi yöntemlerini aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak görebilirsiniz. https://www.basur-tedavisi.com/basur-tedavisi-nasil-yapilir

Geç Kalınması Halinde Tek Seçenek Basur Ameliyatı
Birinci, İkinci ve Üçüncü derece hemoroid hastalıklarında Lazer ve RBL dediğimiz ameliyatsız yöntemler uygulanırken son evre olan Dördüncü derecede ise ameliyatsız çözümler ortadan kalmaktadır. Tek seçenek ameliyat olup, dikkat etmeniz gereken en avantajlı yöntemi seçmektir. Klasik yöntemlerden uzak durmanızı ve THD yönetmini tercih etmenizi öneririm.

THD Ameliyatı Nedir?
Basur tedavilerinde en gelişmiş yöntem olan THD (Trans Hemoroidal Desarterizasyon) basur memesine gelen atardamarın bağlanmasını amaçlamaktadır. Bunu yapmak için oldukça pahalı bir cihaz ve tek kullanımlık malzemeler kullanmaktadır. Ameliyatsız yöntemlere göre fiyatı biraz daha yüksek olabilir.

Nasıl Yapılır?
Öncelikli işlem olarak hemoroid memesine taze kan getiren atardamar tespit edilip, memenin 5-6 cm gibi yukarısından bağlanmasını sağlar. Böylece basur memesine kan gelemeyeceği için sorun ortadan kalkmaktadır.

Hemoroid Ameliyatı İzle
Şimdi dilerseniz birde nasıl yapıldığını doktorlarımızın uygulaması esnasında görelim. Aşağıda yer alan Video’da THD ameliyatı yapılışı yer almaktadır.

Klasik Ameliyatlara Göre Farkı
Basur ameliyatı denince tabii ki tek seçenek THD değildir. Longo, Ligasure gibi bir çok yöntem bulunmakta ve bunlar ile THD klasik yada yenilikçi olarak ayrılmaktadır. Klasik hemoroid ameliyatları genelde oluşan memenin kesilmesini hedeflemektedir. Bu durum kişide ciddi sıkıntı ve iş gücü kaybına neden olmaktadır.

THD Ameliyatında Ağrı ve Kanama Yok Denecek Kadar Azdır
Bu yöntemde meme kesilmediği için ciddi bir ağrı yada kanama oluşmaz. Doktorunuzun gerek görmesi halinde aynı gün evinize dönerseniz. Çok nadir bir gün hastanede geçirmeniz istenir. Klasik yöntemlerde 20-30 gün iş gücü kaybı yaşanırken THD ile 1 gün sonrası işinize dönebilirsiniz. Ortaya çıkan basit ağrılar ağrı kesici ile geçmektedir.

Fiyatı Ne Kadar?
Öncelikle bu yöntemle tedavi olmak için teşhis gerekir. Yani hastalığınızın derecesi tespit edilmelidir. Muayene için geldiğinizde isterseniz 10 dakika gibi kısa bir sürede tedaviniz yapılır. Öncelikle hastalığın derecesi ve uygulanacak tedavi yöntemi belirlenir. Tedavi ücretleri uygulanacak tedavi yöntemine göre değişmektedir. Aşağıdaki bağlantıya tıkladığınızda güncel hemoroid tedavi ücretlerini sayfasına ulaşabilirsiniz.
https://www.basur-tedavisi.com/tedavi-ucretleri

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Aramamızı İster misiniz?