Basur Bitkisel Tedavi Olur mu?

Kandırılmaya en müsait hastalardan biri sanırım Basur hele birde insanların utanma sorunu olduğu ele alındığında tedavi olmaya gerek kalmasın düşüncesiyle internette vs satılan karışım, ilaç ve kapsüllere sarılırız. Sonuç giden paranız dışında ilerleyen hastalığınız ile birlikte dayanılmaz şikayetler ortaya çıkmaktadır. Basur ilaçla, bitkisel karışım yada kapsül ve benzeri ürünlerle geçecek kadar basit bir hastalık değildir. O nedenle sağlığınıza oynayanlara fırsat vermeyin.

Bitkisel Basur Tedavisi Olur mu?
Bitkiselden kasıt genelde doğada yetişen bir yada bir kaç bitkinin karıştırılması içerek yada hastalıklı bölgeye uygulanan bu ürünler damardaki genişlemeyi ve oluşan göllenmeyi nasıl düzeltebilir ki? kesinlikle ilaçla, bitkisel karışım vs ile basur yani tıptaki adıyla hemoroid tedavi edilmez. Edilse hekimler yeni yeni tedavi yöntemleri geliştirmekle uğraşmazlardı. Rahatlatıcı etkisi olur, örnek ağrı ve şikayetleri o an için kısmen gideren bitkisel karışımlar bir nevi ağrı kesici vazifesi görmektedir. Bunun dışında herhangi bir etki beklemeyin.

Bitkisel Basur Tedavi

Basur Nasıl Tedavi Edilir?
Hastalık ilerledikçe şöyle bir sıkıntı ortaya çıkar, basur kanaması hatta ciddi derece oluşan bu kanamalar hastalıkla yakından alakalıdır. Çünkü basuru besleyen damarlar devamlı basur memesinde göllenme yapmaktadır. Tedavinin asıl amacı ise bu göllenmeyi ve basura kan aktaran damarların yolunu kesmektir. Bunun için uygulanan iki yöntem THD HAL ve lastikle boğma yöntemi bir birine benzer teknikler olmakla birlikte her ikiside aynı işlemi yapmaktadır. THD HAL daha yeni ve daha gelişmiş teknikler arasında gösterilmektedir. Peki bu işlemleri hangi bitki, hangi kapsül yapabilir?

  Op. Dr. Atilla Kaya

İstanbul'da genel cerrahi uzmanı olan, Op. Dr. Atilla KAYA, hemoroid hastalığı teşhis ve tedavisinde uzman isimlerden biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Canlı Destek
İletişim Bilgileri